“
Lahko rečem, da se trudim imeti kolikor toliko tekoč pregled nad družbenimi obveznostmi in pravicami, le odkar se zavedam jasno pojma o enakopravnosti med spoloma, sem v praksi nenehno v zadregi. Tako zaenkrat rešujem svoj »ženski problem« z genetično kondicijo in čarovniškimi metodami. Namreč zelo zanimiva je miselnost nas žensk samih. Ko sem nekoč nekaj malega razmišljala v spisu, ki je govoril o ženi, družini in otrocih ter vzgoji, in vse to skupaj objavila v reviji Otrok in družina, sem dobila tako neuporaben odgovor od tov. Beltramove, ki je v kratkem povzetku bil v tem: da naj bom srečna, ker imamo raztegljive nogavice, pralne stroje, električni štedilnik in politične pravice, ki jih ni imela nobena od mojih babic.
Vrniva se nazaj k delu, ki me obvezuje, in k času, ki ga merimo s 24 urami. V tem času je čas, ki ga in kadar ga uporabim za ustvarjalno delo, vedno zamejen na ure, ko moji otroci zaspijo ali pa še spijo. Oba sta kratka še za tole pismo.
(Pismo objavljeno v knjigi Med tradicijo in modernizmom: pričevanja o slovenski poeziji Franceta Pibernika, Ljubljana: Slovenska matica, 1978)
”
”